/Vyzdívání vnitřních cihel a ukládání překladů

Vyzdívání vnitřních cihel a ukládání překladů

3. 5. 2019

Jak jsme daleko:

Základová deska 100%
Vnější zdivo 40%
Vnitřní zdivo 30%
Stropní konstrukce 0%
Střecha 0%
Okna a dvěře 0%
Elektroinstalace 0%
Koupelna 0%
Kuchyně 0%
Podlahy 0%
Stavba celkem 20%
Fotografie Překladu KP Vario UNI - hrubá stavba vzorového e4 domu

Vyzdívání vnitřních cihel a ukládání překladů

Pro vnitřní zdění se používají cihly akustické, jejichž účelem je co nejvíce zabránit šíření zvuku uvnitř domu, ale i zvuku přenášeného z exteriéru.

Technicky probíhá zdění stejně jako u obvodového zdiva a podobně i zde je kladen důraz na vysokou hmotnost. Důvodem je fyzikální zákonitost – čím větší je hmotnost, tím lepší jsou zvukově izolační vlastnosti. Těžší cihly se ale hůř řežou.

Jakékoli výplně nebo dořezy se následně vyplňují těžkými maltami s vysokou objemovou hmotností. Obvod se řeší tak, že když je dořez velikostí od 5 mm do 30 mm, použije se montážní pěna, která se po zatvrdnutí proškrábne a doplní tepelně izolační maltou. Na rozdíl od zdiva, kde se jakékoli výplně řešily těžkými maltami, se obvody naopak řeší lehkými tepelně izolačními maltami.

Fotografie po vyzdívání vnějších cihel vazby rohu a stěnFotografie Po vyzdívání vnitřních cihel a ukládání překladů - hrubá stavba vzorového e4 domu

Produkty

Použité produkty v této fázi stavby

Porotherm 25 AKU Z Profi,
překlady Porotherm KP Vario UNI a
překlady Porotherm KP 7.

Starosti

V této fázi stavby za vás řešíme tyto starosti

Bude můj dům izolovat hluk z ulice?
Ano. Materiály jsou vybrány na základě přísných kritérií, po konzultaci s odborníky ve stavebnictví. Koncept zahrnuje použití kvalitních keramických materiálů – pálených tašek Tondach a cihelného systému Porotherm. 32. Budou od sebe jednotlivé místnosti dostatečně zvukově izolované? Ano. Koncept je postaven na doporučeném sortimentu, který zahrnuje i AKU cihly pro „klidný domov“. Tyto cihly jsou již navíc připravené pro technologii rychlého zdění.

Technické informace

Vyzdívání akustických vnitřních cihel a
překladů vnějších a vnitřních.

Galerie obrázků

Veškeré informace o programu Wienerberger e4 dům jsou k dispozici na www.e4dum.cz

2019-06-13T12:14:42+00:00 03. 05. 2019|

Partnerská sekce