/Výplně spar ve zdivu

Výplně spar ve zdivu

7. 6. 2019

Jak jsme daleko:

Základová deska 100%
Vnější zdivo 75%
Vnitřní zdivo 55%
Stropní konstrukce 100%
Střecha 0%
Okna a dvěře 0%
Elektroinstalace 0%
Koupelna 0%
Kuchyně 0%
Podlahy 0%
Stavba celkem 28%
Ruka zedníka vyškrabuje zatvrdnutou montážní pěnu ze spáry ve zdivu - fotografie hrubé stavby z cihel Porotherm (Wienerberger) | Výplně spar ve zdivu

Výplně spar ve zdivu

V případě, že je potřeba zdivo dořezat z důvodu nemodulové řady stěny nebo atypického rozměru okna, je nutné se držet určitých zásad.

Spáry ve zdivu tloušťky 0,5-3 cm se nejprve propění montážní pěnou, po zatvrdnutí se pak proškrábnou až k prvnímu peru tvarovky a následně se vyplní tepelněizolační maltou. Tento postup zaručí to, že podklad pod následnou omítku bude jednolitý a omítka bude ležet na prostředí s přibližně stejnou objemovou hmotností. Tím pádem ošetřené místo nebude náchylné k trhlinám v omítkách.

Ruka zedníka vyškrabuje zatvrdnutou montážní pěnu ze spáry ve zdivu - fotografie hrubé stavby z cihel Porotherm (Wienerberger) | Výplně spar ve zdivuFotografie se zamaltovanou spárou po vyškrábnutí montážní pěny - jedině tak je možné dosáhnout stabilní omítky bez trhlin | Výplně spar ve zdivu

Produkty

Použité produkty v této fázi stavby

Tepelně izolační malta (Baumit),
montážní pěna.

Starosti

V této fázi stavby za vás řešíme tyto starosti

Vydrží fasáda stejně dlouho jako cihly?

Všechny povinné i doporučené značky stavebních materiálů mají připravené doporučené zpracování svých detailů, které jsou osvědčeny praxí. Vše zajistí certifikovaný projektant a plnění ohlídá stavební e4 dozor. V tomto smyslu je také zajištěno, že bude použita taková technologie a materiály, aby při dořezech zdiva nedocházelo k praskání omítky a tvorbě tepelných mostů v obvodové stěně.

Budu mít v projektu správně zapracovány materiály (řešení detailů)?

Všechny povinné i doporučené značky stavebních materiálů mají připravené doporučené zpracování svých detailů, které jsou osvědčeny praxí. Vše zajistí certifikovaný projektant a plnění ohlídá stavební e4 dozor. V tomto smyslu je také zajištěno, že bude pouižita taková technologie a materiály, aby při dořezech zdiva nedocházelo k praskání omíkty a tvorbě tepelných mostů v obvodové stěně.

Technické informace

Cihelné tvarovky Porotherm pro obvodovou stěnu.

Galerie obrázků

Veškeré informace o programu Wienerberger e4 dům jsou k dispozici na www.e4dum.cz

2019-06-21T13:28:11+00:00 07. 06. 2019|

Partnerská sekce