/Venkovní omítky

Venkovní omítky

24. 10. 2019

Jak jsme daleko:

Základová deska 100%
Vnější zdivo 100%
Vnitřní zdivo 100%
Stropní konstrukce 100%
Střecha 98%
Okna a dvěře 0%
Elektroinstalace 20%
Koupelna 10%
Kuchyně 5%
Podlahy 0%
Stavba celkem 50%
Venkovní omítky Wienerberger e4 domu z dálky

Venkovní omítky

Aplikace venkovní omítky se provádí v několika krocích. Než nastali nepříznivé klimatické podmínky se na stavbě realizovalo venkovní tepelně izolační jádro. Jedná se o jádrové omítky, jejichž povrchovou úpravu tvoří buď omítkové stěrky s barvou, nebo pastovitá omítka.

Pro zlepšení tepelněizolačních vlastností stěn byla použita omítka Baumit Thermo plus, která je vylehčena speciálními plnivy jako polystyren nebo perlit. Této vrstvě předchází přednástřik neboli špric. Používá se při přípravě podkladu v interiéru i exteriéru pod minerální omítky a působí jako kontaktní můstek. Zabezpečuje dobrou přilnavost minerálních omítek a vyrovnává rozdíly v nasákavosti podkladu.

Následně se jádrová omítka nanáší ve dvou krocích po 1,5 cm, tedy do konečné tloušťky 3 cm. Jádro musí patřičnou dobu vyschnout.

Fotografie hrubé stavby před realizací venkovních omítekVenkovní omítky Wienerberger e4 domu z dálky

Produkty

Použité produkty v této fázi stavby:

Baumit Thermo plus,
Baumit Spritz,
Baumit MultiRenova + perlinka.

Starosti

V této fázi stavby za vás řešíme tyto starosti:

Je konstrukce jednovrstvého zdiva dostatečným zateplením?

Konstrukce jednovrstvého obvodového zdiva bez dodatečného zateplení splňuje parametry pro dům s téměř nulovou spotřebou energie (NZEB) a legislativní podmínky r. 2020.

Vydrží fasáda stejně dlouho jako cihly?

Tím, že koncept nezahrnuje kontaktní zateplovací systém – používáme tzv. jednovrstvé zdivo, je životnost fasády domu několikanásobná. Navíc při použití doporučených lícových pásků Terca je fasáda bezúdržbová, s velmi dlouhou životností cihlových materiálů a stálobarevná.

Technické informace

Existuje takové pravidlo, které říká, že jeden milimetr omítky vysychá jeden den. Na stavbě vzorového domu tedy necháme procesy v jádrové omítce vysychat celé zimní období. Následně bude prováděna venkovní fasáda.

Galerie obrázků

Veškeré informace o programu Wienerberger e4 dům jsou k dispozici na www.e4dum.cz

2019-10-24T10:49:46+00:00 24. 10. 2019|

Partnerská sekce