/Stropní konstrukce vikýřů

Stropní konstrukce vikýřů

03. 02. 2020

Jak jsme daleko:

Základová deska 100%
Vnější zdivo 100%
Vnitřní zdivo 100%
Stropní konstrukce 100%
Střecha 99%
Okna a dvěře 85%
Elektroinstalace 51%
Koupelna 23%
Kuchyně 17%
Podlahy 50%
Stavba celkem 81%
Fotografie stropní konstrukce vikýřů | Wienerberger e4 dům

Stropní konstrukce vikýřů

Vikýře jsou střešní stavební konstrukce, které v první řadě umožňují prosvětlení a zvětšení půdního prostoru. Další předností vikýřů je odvětrání půdy, vhodně navržený vikýř pozitivně pozvedá vzhled budovy jako celku.

Stropní konstrukce vikýřů se v námi sledovaném vzorovém e4 domě provádí podobně jako celý sádrokartonový rastr s tím, že izolace Isover se vkládá mezi kleštiny. Rastr je zavěšen pod izolací a kleštinami, aby při vysychání dřeva nedocházelo k trhlinám ve stropě.

Výhodou minerální izolace jsou její zvukopohltivé vlastnosti, díky kterým se po jejím aplikování zvyšuje i vzduchová neprůzvučnost celé konstrukce v dB. Zlepšení konstrukce záleží vždy na jejím druhu a provedení, ale většinou se pohybuje v rozpětí 5-15 dB. Dodejme, že nejefektivnější akustická izolace je ta, která neobsahuje tuhé prvky (akustické mosty). U klasického zateplení byste se vždy potýkali s tuhostí vlastního krovu, v tomto případě kleštin.

Fotografie stropní konstrukce vikýřů | Wienerberger e4 důmFotografie stropní konstrukce vikýřů | Wienerberger e4 dům

Produkty

Použité produkty v této fázi stavby:

izolace Isover,
sádrokartonový hliníkový rastr.

Technické informace

Izolace Isover se vkládá mezi kleštiny. Rastr je zavěšen pod izolací a kleštinami, aby při vysychání dřeva nedocházelo k trhlinám ve stropě.

Starosti

V této fázi stavby za vás řešíme tyto starosti:

Bude můj dům izolovat hluk z ulice?

Ano. Kromě tepelně izolačních vlastností byly vybrány také výrobky, které výrazně tlumí hluk přicházející z vnějšího prostředí domu. Aby byla hluková ochrana kompletní, jsou do konceptu zařazena i okna s prvky akustiky.

Bude doma příjemně i v letní teplotách?

Ano, zvolené materiály zajistí klidné a zdravé vnitřní klima se stálou tepelnou pohodou. Klimatické teplotní výkyvy neohrozí vnitřní tepelnou pohodu vašeho bydlení v e4 domu.

Galerie obrázků

Veškeré informace o programu Wienerberger e4 dům jsou k dispozici na www.e4dum.cz

2020-02-10T14:27:46+00:00 03. 02. 2020|

Partnerská sekce