/Příprava před omítáním

Příprava před omítáním

20. 12. 2019

Jak jsme daleko:

Základová deska 100%
Vnější zdivo 100%
Vnitřní zdivo 100%
Stropní konstrukce 100%
Střecha 99%
Okna a dvěře 80%
Elektroinstalace 50%
Koupelna 22%
Kuchyně 17%
Podlahy 50%
Stavba celkem 71%
Fotografie přípravy před omítáním | Wienerberger e4 dům

Příprava před omítáním

Po dokončení hrubé části elektroinstalace je prováděna příprava před vnitřními omítkami. Součástí přípravy je osazení rohových lišt, které se instalují na zdivo lepidly na bázi sádry, aby docházelo k rychlému zatvrdnutí exponovaných míst.

Dále osazení skrytých zárubní včetně lišt pro skryté sokly. Spoj zárubně se zdivem je přetažen Uniflottem – což je tmel od Knaufu, který je na trhu řadu let, ale stále patří k nejlepším ve své třídě – se síťkou pro zamezení praskání v budoucnu.

Následuje zaházení rozvodů elektřiny maltou , ZTI, vzduchotechniky. Krizová místa v omítaných plochách jako jsou ocelové prvky, betonové věnce a průvlaky byly přetaženy perlinkou se speciálním lepidlem. Pouzdro pro posuvné dveře bylo proházeno z obou stran maltou a po vyschnutí spoje se zdivem opět přeperlinkováno.

Fotografie přípravy před omítáním - před | Wienerberger e4 důmFotografie - přípravy před omítáním - po | Wienerberger e4 dům

Produkty

Použité produkty v této fázi stavby:

doplňky Baumit.

Technické informace

Příprava před vnitřními omítkami, osazení lišt, zárubní a doplňků k omítkám Baumit; začištění rozvodů maltou, aplikace perlinky.

Starosti

V této fázi stavby za vás řešíme tyto starosti:

Budu mít v projektu správně zapracovány materiály (řešení detailů)?

Všechny povinné i doporučené značky stavebních materiálů mají připravené doporučené zpracování svých detailů, které jsou osvědčeny praxí. Vše zajistí certifikovaný projektant a plnění ohlídá stavební e4 dozor.

Galerie obrázků

Veškeré informace o programu Wienerberger e4 dům jsou k dispozici na www.e4dum.cz

2020-01-06T13:22:33+00:00 20. 12. 2019|

Partnerská sekce