/Omítání stropů

Omítání stropů

17. 01. 2020

Jak jsme daleko:

Základová deska 100%
Vnější zdivo 100%
Vnitřní zdivo 100%
Stropní konstrukce 100%
Střecha 99%
Okna a dvěře 85%
Elektroinstalace 51%
Koupelna 22%
Kuchyně 17%
Podlahy 50%
Stavba celkem 79%
Fotografie po omítání stropů - final | Wienerberger e4 dům

Omítání stropů

Stropní konstrukce Porotherm se omítají kvůli požární odolnosti a zvukové izolaci. V místech, kde se předpokládá, že bude sádrokartonový podhled, může být omítka nahrubo. Tam, kde se se sádrokartonem nepočítá, je stropní konstrukce omítaná najemno i se štukem. Stejně jako na zdivo, i na strop se natahuje jemná vápenná stěrka Baumit KlimaFino, která se nanáší ve dvou krocích. Ideálně v tloušťce 2–3 mm a následně po vyschnutí se brousí do roviny.

Baumit KlimaFino je přírodně bílá vyhlazovací stěrka na vápenné bázi pro interiéry s vysokou paropropustností. Je strojově i ručně zpracovatelná. Používá se pro vytvoření dokonale hladkých povrchů na vápenných a vápenocementových jádrových omítkách, betonu nebo sádrokartonu. Kromě vysoké paropropustnosti, která podporuje zdravé vnitřní mikroklima, snižuje stěrka riziko vzniku plísní a alergií.

Fotografie před omítání stropů | Wienerberger e4 důmFotografie po omítání stropů - final | Wienerberger e4 dům

Produkty

Použité produkty v této fázi stavby:

Baumit strojní omítky KlimaFino.

Technické informace

Provedení omítek s ohledem na použití – tzv. „nahrubo“ či „najemno“ se štukem. Použití vápenné stěrky Baumit KlimaFino v tloušťce 2-3 mm, následné zbroušení do roviny.

Starosti

V této fázi stavby za vás řešíme tyto starosti:

Bude doma příjemně i v letní teplotách?

Ano, zvolené materiály zajistí klidné a zdravé vnitřní klima se stálou tepelnou pohodou. Klimatické teplotní výkyvy neohrozí vnitřní tepelnou pohodu vašeho bydlení v e4 domu.

Bude v mém domě příjemné vnitřní klima?

Ano, e4 dům poskytuje zdravé vnitřní mikroklima. To znamená bydlení bez škodlivin, bez plísní a s přirozenou vlhkostí vzduchu. Používané cihelné materiály není potřeba dodatečně zateplovat, což podporuje difuzní vlastnosti obvodového zdiva. Cihla a použité omítkové a stěrkové materiály zajistí pro obyvatele domu optimální vlhkost v domě.

Galerie obrázků

Veškeré informace o programu Wienerberger e4 dům jsou k dispozici na www.e4dum.cz

2020-01-23T21:49:08+00:00 17. 01. 2020|

Partnerská sekce