/Montáž rastrů pro sádrokartony

Montáž rastrů pro sádrokartony

24. 01. 2020

Jak jsme daleko:

Základová deska 100%
Vnější zdivo 100%
Vnitřní zdivo 100%
Stropní konstrukce 100%
Střecha 99%
Okna a dvěře 85%
Elektroinstalace 51%
Koupelna 23%
Kuchyně 17%
Podlahy 50%
Stavba celkem 80%
Fotografie montáž rastrů pro sádrokartony (po) | Wienerberger e4 dům

Montáž rastrů pro sádrokartony

V podkroví přišel čas na montáž rastrů z hlinkových profilů na sádrokartony. Montáž probíhá v několika krocích. Nejprve je natažena speciální patentovaná parobrzda (folie) Isover Vario® KM Duplex UV. Právě ta je určena jako parotěsná vrstva do konstrukcí šikmých střech, stropů, podlah či stěn dřevostaveb. Díky svému unikátnímu složení zaručuje dynamické přizpůsobení vlastností v závislosti na změnách vlhkosti vzduchu.

Parobrzda je podtmelena pod kovové UD profily k omítce pro těsný spoj dvousložkovým lepicím tmelem Isover Vario® DoubleFit. Ten je určen k vzájemnému napojení parobrzdy Isover Vario® KM Duplex UV a jiných konstrukcí.

Pod přímé závěsy je kvůli zatěsnění děr po vrutech nalepena butylkaučuková oboustranně lepicí páska, která se využívá pro slepování přesahů parozábran a difúzně propustných fólií. Následně je namontován křížový rošt pro sádrokartonové desky. Před zaklopením deskami ještě elektrikář „roztahá“ kabely pro osvětlení apod.

Fotografie montáží rastrů pro sádrokartony (před) | Wienerberger e4 důmFotografie montáž rastrů pro sádrokartony (po) | Wienerberger e4 dům

Produkty

Použité produkty v této fázi stavby:

sádrokartony,
parobrzda (folie) Isover Vario® KM Duplex UV a
lepicí tmel Isover Vario® DoubleFit.

Technické informace

Sadrokartonový hlinikový rastr. Natažení fólie/ parobrzdy Isover Vario® KM Duplex UV, podtmelení parobrzdy pod kovové UD profily lepicím tmelem Isover Vario® DoubleFit. Umístění kabelů a zakrytí.

Starosti

V této fázi stavby za vás řešíme tyto starosti:

Bude podkroví teplotně stabilní?

Ano. Podkroví bude udrženo teplotně stabilní pomocí těžkého stropu. Strop svojí velkou hmotností udržuje fázový posun teplot – přes den chladí a v noci hřeje. Srovnává tedy teplotu. Pokud jsou ve střeše použita střešní okna, doporučuje se použití střešních rolet.

Galerie obrázků

Veškeré informace o programu Wienerberger e4 dům jsou k dispozici na www.e4dum.cz

2020-01-31T16:08:18+00:00 24. 01. 2020|

Partnerská sekce