/Montáž garážových vrat

Montáž garážových vrat

14. 02. 2020

Jak jsme daleko:

Základová deska 100%
Vnější zdivo 100%
Vnitřní zdivo 100%
Stropní konstrukce 100%
Střecha 99%
Okna a dvěře 87%
Elektroinstalace 51%
Koupelna 23%
Kuchyně 17%
Podlahy 50%
Stavba celkem 82%
Fotografie montáž garážových vrat - již hotová - pohled zepředu | Wienerberger e4 dům

Montáž garážových vrat

V tomto týdnu probíhala montáž garážových vrat výrobce Hörmann s motorovým pohonem na dálkové ovládání, které dodávala společnost Vekra. Před montáží vrat je zapotřebí, aby byla hotová povrchová úprava omítek na vnitřních stěnách a také na stropě, v našem případě jemná vápenná stěrka Baumit KlimaFino.

Podlahu v garáži je možné zhotovit až po montáži, ale je nutné vyznačit montážníkům přesnou úroveň budoucí podlahy.

Použit byl systém sekčních garážových vrat, které se skládají se z několika sekcí – panelů 50 cm vysokých vjíždějících pod strop garáže. Jejich výhodou je, kromě jiného, značná úspora místa v garáži.

Sekční vrata fungují tak, že sekce pomocí systému torzních pružin zajíždějí ve vodicích kolejnicích pod strop. Vratové sekce mají bezpečnostní zámky, takže při otevírání či zavírání vrat nelze vložit prsty mezi jednotlivé sekce a tím nehrozí žádné riziko zranění. Pro vyvážení hmotnosti vrat se používají torzní pružiny.

Fotografie před montáží garážových vrat | Vzorový e4 dům | WienerbergerFotografie montáž garážových vrat - již hotová - pohled zepředu | Wienerberger e4 dům

Produkty

Použité produkty v této fázi stavby:

vrata Hormann,
dálkové ovládání Vekra,
vápenná stěrka Baumit KlimaFino.

Technické informace

Před montáží vrat je zapotřebí, aby byla hotová povrchová úprava omítek na vnitřních stěnách a také na stropě. Podlahu v garáži je možné zhotovit až po montáži, ale je nutné vyznačit montážníkům přesnou úroveň budoucí podlahy. Výhodou sekčních garážových vrat je značná úspora místa v garáži.

Starosti

V této fázi stavby za vás řešíme tyto starosti:

Zamezí cihelné zdivo úniku tepla?

Ano, ale tuto funkci má nejenom cihelné zdivo. Nízká spotřeba energií při provozu domu je zaručena díky vyladěnému systému domu. Do tohoto konceptu spadá i zateplení garážových vrat, které odpovídá nízkoenergetickému charakteru stavby.

Galerie obrázků

Veškeré informace o programu Wienerberger e4 dům jsou k dispozici na www.e4dum.cz

2020-02-14T13:39:52+00:00 14. 02. 2020|

Partnerská sekce