/Kotvící technika

Kotvící technika

7. 10. 2019

Jak jsme daleko:

Základová deska 100%
Vnější zdivo 100%
Vnitřní zdivo 100%
Stropní konstrukce 100%
Střecha 97%
Okna a dvěře 0%
Elektroinstalace 20%
Koupelna 10%
Kuchyně 5%
Podlahy 0%
Stavba celkem 47%
Chemická kotva Fisher po

Kotvící technika

Tento týden byl ve znamení kotvící techniky, jakými jsou chemické kotvy, hmoždinky, vruty, chemické malty apod., které na stavbu dodává partner Fischer International.

Chemická kotva je spolehlivá, univerzální, snadno použitelná, a hlavně mnohem silnější než ta nejlepší hmoždinka – to je chemická malta. Tvoří ji dvě husté tekuté složky, které jsou odděleny v kartuši a při aplikaci se smíchají a ztvrdnou. Na tu nejjednodušší aplikaci postačí vhodný vrták, vytlačovací pistole a svorník.

Jednotlivé kotvy se ale liší, a proto je vhodné přidržovat se podrobného návodu výrobce, který uvádí i tabulky s výpočtem spotřeby. Při aplikaci je nutné udělat otvory adekvátní velikosti tak, aby se tam vešlo dostatek kotvící malty a důkladně vyčistit. Další kotvící práce probíhali za použití stavební pěny, vrutů a hmoždinek.

Kotvící technika - chemická kotva předChemická kotva Fisher po

Produkty

Použité produkty v této fázi stavby:

kotvící technika Fisher International.

Starosti

V této fázi stavby za vás řešíme tyto starosti:

Budu mít v projektu správně zapracovány materiály a řešení detailů?

Ano. Všechny povinné i doporučené značky stavebních materiálů mají připravené doporučené zpracování svých detailů, které jsou osvědčeny praxí. Vše zajistí certifikovaný projektant a plnění ohlídá stavební e4 dozor.

Technické informace

Použití chemické kotvy do betonu – otvor pro závitovou tyč se vyvrtá větší, než průměr použité závitové tyče. Vyvrtaný otvor se vyčistí vzduchem, nejlépe i za pomoci kartáčku. Začátek kotvy se vytlačí mimo a vyhodí, následně se otvor ode dna vyplní chemií a vsune se do něj závitovka. Matici je možné dotáhnout po vytvrdnutí chemické malty – přesněji doporučuji nastudovat návod výrobce. Ohledně vrutů a montážní pěny asi každý zná.

Galerie obrázků

Veškeré informace o programu Wienerberger e4 dům jsou k dispozici na www.e4dum.cz

2019-10-16T09:26:38+00:00 07. 10. 2019|

Partnerská sekce