/Instalace podlahového topení

Instalace podlahového topení

22. 11. 2019

Jak jsme daleko:

Základová deska 100%
Vnější zdivo 100%
Vnitřní zdivo 100%
Stropní konstrukce 100%
Střecha 98%
Okna a dvěře 80%
Elektroinstalace 45%
Koupelna 10%
Kuchyně 5%
Podlahy 0%
Stavba celkem 65%
Instalace podlahového topení - podlahové topení se právě instaluje

Instalace podlahového topení

V tomto týdnu probíhala instalace rozvodů teplovodního topení. Na hrubé podlahy se pokládaly systémové desky s výstupky, do kterých se vkládaly topné hadice. Použit byl systém RADOPRESS firmy Pipelife – univerzální potrubní systém vícevrstvých trubek a lisovaných tvarovek použitelný pro všechny oblasti rozvodů: pitné a teplé vody, ústředního vytápění, podlahového vytápění. Mediem pro topení je voda.

Vysoká izolační kvalita trubic a jejich malý průměr umožňují použití menšího objemu vody s rychlejší cirkulací. Díky nižší teplotě vstupní vody a rychlejší cirkulaci u tzv. nízkoteplotního podlahového topení, se dosahuje značné úspory energie při zachování vysokého uživatelského komfortu. Potrubí je kladeno na systémové desky s výstupky, které usnadňují vedení hadic a díky izolaci zamezují tepelným mostům, resp. úniku tepla do podlahy. V garáži byly na systémové desky s tepelnou izolací zabudovány hadice. Ty jsou přívodní pro radiátory sloužící pro temperování garáže.

Fotografie před instalací podlahového topeníInstalace podlahové topení - podlahové topení již nainstalované

Produkty

Použité produkty v této fázi stavby:

Pipelife potrubní systém RADOPRESS a
systémové produkty izolací.

Starosti

V této fázi stavby za vás řešíme tyto starosti:

Bude v mém domě příjemné vnitřní klima?

Ano, přírodní materiál, jakým je pálená hlína, vyniká svými jedinečnými tepelně izolačními vlastnostmi. V zimě uvnitř udržuje teplo a v létě naopak chrání před horkem.

Nevychladne dům příliš rychle, když přestanu topit?

Díky vynikajícím akumulačním schopnostem cihel Porotherm, je obálka e4 domu schopna udržet tepelný komfort déle než u ostatních stavebních materiálů. Odborné studie potvrdily, že naakumulované cihly vydávají teplo mnohem déle než ostatní materiály. Viz studie vypracovaná v Centru stavebního inženýrství, a. s. Praha, v odd. stavební tepelné techniky, červen 2016.

Galerie obrázků

Veškeré informace o programu Wienerberger e4 dům jsou k dispozici na www.e4dum.cz

2019-12-02T14:57:29+00:00 25. 11. 2019|

Partnerská sekce