/Vylévání podlah

Vylévání podlah

29. 11. 2019

Jak jsme daleko:

Základová deska 100%
Vnější zdivo 100%
Vnitřní zdivo 100%
Stropní konstrukce 100%
Střecha 98%
Okna a dvěře 80%
Elektroinstalace 46%
Koupelna 20%
Kuchyně 15%
Podlahy 50%
Stavba celkem 68%
Fotografie v průběhu vylévání podlahy

Instalace podlahového topení

Vylévání podlah anhydridovým samonivelačním roztokem se provádělo na již položené systémové podlahové topení v celém objektu. Směs pro samonivelační podlahu dodala společnost Baumit, která je partnerem projektu.

Směs se připravuje ve speciálním mobilním (výrobním) zařízení. Sila jsou vybavena mísícím a čerpacím zařízením. Pomocí tohoto zařízení je potěr smíchán s vodou a pomocí hadic dopraven až na místo určení – bez nutnosti použití dalšího strojního zařízení. Složení představuje směs síranu vápenatého (tzv. anhydritu), minerálních plniv a dalších přísad zlepšujících samonivelačních vlastnosti.

Dodávka v sile znamená také minimální skladovací plochu pro materiál na staveništi. Materiál není potřeba zhutňovat a hladit ani přidávat plastifikátory v případě realizací vytápěných podlah. Roztok lze jednoduše, snadno a přesně realizovat i v členitých plochách bytového interiéru. Pro vylití podlah, které zcela opláští vodiče topení, je zapotřebí znát konečnou tloušťku nášlapné vrstvy pro její odečtení od čisté podlahy. Tím je možné i stanovení výšky lití anhydritu. Tato výška se během lití hlídá za pomocí laseru. Výsledkem je dokonalý přenos tepla. Další výhodou je rychlé vytvrdnutí anhydritové podlahy, která je prakticky už druhý den pochozí.

Fotografie před vyléváním podlah - podlahové topení nainstalovánoFotografie po | Již vylitá podlaha

Produkty

Použité produkty v této fázi stavby:

Baumit samonivelační systém – NanoporTop Fine Baumit a
laser.

Starosti

V této fázi stavby za vás řešíme tyto starosti:

Bude mi v zimě teplo?

Ano. Koncept domu je navržen jako nZEB – domy s téměř nulovou spotřebou energie, tomu také vyhovují navržené cihly pro obvodové zdivo a další stavební hmoty, které poskytují vysoký tepelný komfort a velmi dobře akumulují teplo.

Nevychladne dům příliš rychle, když přestanu topit?

Díky vynikajícím akumulačním schopnostem cihel Porotherm, je obálka e4 domu schopna udržet tepelný komfort déle než u ostatních stavebních materiálů. Odborné studie potvrdily, že naakumulované cihly vydávají teplo mnohem déle než ostatní materiály. Viz studie vypracovaná v Centru stavebního inženýrství, a. s. Praha, v odd. stavební tepelné techniky, červen 2016.

Galerie obrázků

Veškeré informace o programu Wienerberger e4 dům jsou k dispozici na www.e4dum.cz

2019-12-02T14:46:59+00:00 29. 11. 2019|

Partnerská sekce