/VELUX
VELUX 2020-03-04T15:33:30+00:00

Project Description

VELUX Česká republika, s.r.o.

fisher international s.r.o., upevňovací systémy, partner Wienerberger e4 dům (We4D)
 Adresa:  Sokolova 1d, 619 00  Brno
 E-mail:  info.cz@velux.com
 Telefon:  531 015 506
 Web:  www.velux.cz
 GPS:  49.165913, 16.624216

střešní okna a prosvětlení střech

Skupina VELUX

Vlajky partnera VELUX | Partner Wienerberger e4 dům

Téměř 80 let skupina VELUX vytváří lepší životní podmínky lidem na celém světě a zpřístupňuje jim denní světlo a čerstvý vzduch střešními okny.
V našem výrobním programu jsou střešní okna a výrobky pro prosvětlení ploché střechy i široká škála ozdobných prvků a žaluzií, rolet, instalačních řešení a inteligentních ovládacích prvků pro domácnosti. Tyto produkty přispívají k zajišťování zdravého a udržitelného prostředí v interiérech. V rámci průmyslu stavebních hmot patří VELUX k největším firmám a nejsilnějším značkám na světě. Skupina VELUX zaměstnává přibližně deset tisíc osob, vlastní výrobní závody v 11 státech a obchodní společnosti v téměř 40 zemích světa. Podstatnou částí firemní filosofie je podpora společenského dění a pomoc potřebným prostřednictvím nadací VELUX. Konkrétně nadace VILLUM FONDEN působí i v České republice.
Skupina VELUX má bezmála osmdesátiletou historii a stále zůstává rodinným podnikem. Vlastníkem je společnost VKR Holding A/S, která je plně v majetku rodiny zakladatele společnosti. Na český trh společnost VELUX vstoupila v roce 1990, takže příští oslaví výročí 30 let zvelebování českých podkroví.

VELUX Česká republika, s.r.o.

  • Chytrá domácnost
  • Produktové sety
  • Střešní okna
  • Světlíky
  • Rolety a žaluzie
  • Venkovní roleta
  • Světlovody
  • Doplňky

Motto: „Prosluníme váš život.“

Použité výrobky VELUX v rodinném domě e4

Ve vzorovém domě Wienerberger e4 jsou osazeny premiové výrobky společnosti VELUX. Jedná se o inovativní systém dálkově ovládaných oken, rolet a žaluzií.

V projektu se nachází 6 elektricky ovládaných kyvných oken VELUX GGU INTEGRA®, s venkovními roletami SML a vnitřním zastíněním.

Systém VELUX umožňuje všechny tyto výrobky otevírat a zavírat jediným stisknutím tlačítka na dálkovém ovladači.

Venkovní roleta VELUX SML zlepšuje tepelně-izolační vlastnosti střešního okna v zimním i v letním období. Umožní zcela zatemnit místnost, chrání střešní okno při špatných povětrnostních podmínkách před jeho poškozením, tlumí venkovní hluk z deště i krupobití a navíc poskytuje obyvatelům podkroví dokonalé soukromí.

Pomocí dálkového ovládání můžete na každé okno dosáhnout snadněji a rychleji – dokonce odkudkoli v domě. Jakékoliv elektricky, nebo solárně napájené střešní okno s doplňky lze za pomocí softwarového rozhraní KLF 200 připojit do nadřazeného systému chytré domácnosti. Systém VELUX INTEGRA® je proto jedinečná volba pro zajištění dostatku denního světla, čerstvého vzduchu a lepšího vnitřního komfortu.

Rozhovor s Dagmar Plevačovou

Generální ředitelka VELUX Dagmar Plevačová

Velmi rádi jsme se zapojili do realizace rodinného domu E4, který svým pojetím souzní s filozofií značky VELUX. I naším cílem je stavět ekonomicky výhodně, energeticky efektivně, ekologicky a esteticky. Záleží nám na zdraví lidí, kteří v dnešní době tráví až 90 % času uvnitř budov. Naše výrobky přinášejí do interiérů denní světlo a čerstvý vzduch, čímž vytvářejí zdravější vnitřní klima.
Stavět se má tím nejlepším možným způsobem, jaký je v dané době dostupný, aby stavební činnost co nejméně zatěžovala planetu. Proto přicházíme s novými technologickými řešeními ke snižování spotřeby energie a právě taková jsme použili na domě E4.

Dagmar Plevačová
generální ředitelka společnosti VELUX pro Českou republiku a Slovensko

Fotografie interiéru se střešním oknem VELUX

Partnerská sekce