/Schiedel
Schiedel 2019-08-14T08:19:49+00:00

Project Description

Schiedel, s.r.o.

Schiedel, s.r.o., komínové systémy, partner Wienerberger e4 dům
 Adresa:  Horoušanská 286, 250 81  Nehvizdy
 E-mail:  schiedel@schiedel.cz
 Telefon:  326 999 011
 Web:  www.schiedel.cz
 GPS:  50.1173  14.7343

komínové systémy

Schiedel, s.r.o. | Partner Wienerberger e4 dům (We4D)Vyberte bezpečný komín pro Váš dům

Stavíte dům a zvažujete čím budete topit? Nezapomeňte na bezpečný komín. Vybírejte nejen podle ceny, dodatečná oprava levného komínu se velmi prodraží. Vsaďte na výrobce, který se komínovou problematikou zabývá více než 70 let a své výrobky vyvíjí a testuje tak, aby pro Vás byly naprosto bezpečné. Zdarma Vám poradíme s technickým řešením a vypracujeme nabídku na míru.

Schiedel, výroba a prodej produktů prostřednictvím sítě obchodních partnerů

  • Keramické komíny s izostatickými vložkami
  • Keramické komíny s klasickými vložkami
  • Materiál pro obnovu komínů (keramika, nerez, plast)
  • Komíny v jednom dílu pro montované domy a dřevostavby
  • Komín v jednom dílu se zabudovanou krbovou vložkou
  • Nerezové fasádní komíny

SCHIEDEL ABSOLUTA | Schiedel, s.r.o. | Partner Wienerberger e4 dům (We4D)SCHIEDEL ABSOLUT

Dvouvrstvý komínový systém s izostatickou keramickou vložkou a tvárnicí s integrovanou tepelnou izolací. Jedený plně certifikovaný komín pro nízkoenergetické a pasivní domy.

SCHIEDEL UNI ADVANCED | Schiedel, s.r.o. | Partner Wienerberger e4 dům (We4D)SCHIEDEL UNI ADVANCED

Inovovaný třívrstvý komínový systém s novou izostatickou keramickou vložkou s vynikajícími tepelně technickými vlastnostmi. Betonová tvárnice s broušenou ložnou spárou a monolitická pata přinášejí urychlení a zjednodušení montáže.

SCHIEDEL KOMBIGAS | Schiedel, s.r.o. | Partner Wienerberger e4 dům (We4D)SCHIEDEL KOMBIGAS

Komínový systém pro odvod spalin od spotřebičů na pevná paliva a od plynových kondenzačních kotlů. Přívod vzduchu k plynovému spotřebiči víceúčelovou šachtou. Druhá šachta nabízí možnost vedení dalších rozvodů, např. od solárních panelů.

SCHIEDEL KERASTAR | Schiedel, s.r.o. | Partner Wienerberger e4 dům (We4D)SCHIEDEL KERASTAR

Lehký nerezový komín s vnitřní vložkou z izostatické keramiky a tepelnou izolací tloušťky 60 mm bude ozdobou Vašeho domu. Bezpečný provoz i pro vnitřní použití. Vhodný i jako fasádní komín bez nutnosti základu. Zvlášť vhodný pro pevná paliva.

SCHIEDEL PERMETER | Schiedel, s.r.o. | Partner Wienerberger e4 dům (We4D)SCHIEDEL PERMETER

Nerezový třívrstvý komín s pláštěm v elegantní černé, šedé nebo bílé barvě. Vnitřní vložka z nerezové oceli, tepelná izolace 25 nebo 50 mm.

SCHIEDEL KINGFIRE | Schiedel, s.r.o. | Partner Wienerberger e4 dům (We4D)SCHIEDEL KINGFIRE

Krbový modul integrovaný do komínového tělesa v několika designových provedeních. Rychlá instalace, ihned funkční. Výrazně spoří místo v dispozici domu.

Rozhovor s Ing. Tomášem Pogányem, MBA

Tomáš Pogany | Schiedel, s.r.o. | Partner Wienerberger e4 dům (We4D)V letošním roce oslaví Vaše společnost 25 let působení na českém trhu. Jak vnímáte tento milník?

25 let je opravdu poměrně dlouhá doba a jsem rád, že naše společnost si za tuto dobu vybudovala pověst kvalitní a spolehlivé firmy. V roce 1993 jsme přišli na český trh jako první s komplexní nabídkou třísložkových komínových systémů. Od té doby jsme sortiment doplnili o nerezové a prefabrikované komín a stali se tak nejkomplexnějším dodavatelem komínové technologie na českém trhu. Konkurence sice rok od roku roste, nicméně snažíme se apelovat na stavitele, aby důvěřovali těm, kteří kvalitu svých výrobků podrobují přísným technickým zkouškám.

Jak tedy poznám kvalitního výrobce komínových systémů?

My ve firmě říkáme, že komín je srdcem domu a lidé to tak opravdu vnímají. Nabízíme 30letou záruku na naše výrobky, což není na trhu žádnou výjimkou, takových firem je celá řada. Ale pokud historie firmy nepřekročila mnohdy ani 5 let, je na pováženou, že nabízí svým zákazníkům mnohdy i doživotní záruky.

Co byste tedy poradil těm, kteří se chystají stavět dům, ale jejich rozpočet je značně napjatý?

Především je potřeba si uvědomit, že cena kvalitního komína zpravidla nepřevýší 1,5-2% z celkového rozpočtu novostavby. Jedná se ale o zcela klíčový prvek z pohledu bezpečnosti a proto radím nešetřit na této životně důležité části domu a nepodlehnout obchodním praktikám (často na hraně etiky) typu „nejlepší kvalita za nejlepší cenu“ nebo označení produktu jako levného, nejlevnějšího… Osobně tvrdím, že levný komín je jako levné lano na bunge jumping; už samotné slovní spojení musí být každému podezřelé!

Jaký vývoj sledujete v oblasti komínových systémů v posledních letech?

Těžiště naší výroby leží tradičně ve výrobě zděných komínových systémů. V poslední době ale zaznamenáváme zvýšené prodeje monolitického komínového systému Kingfire, které se vyrábí na míru a ve kterém je zabudována krbová vložka v různých designových provedeních.

Budoucnost tedy vidíte spíše pozitivně?

Pokud se bavíme o naší společnosti, tak jednoznačně ano. Poptávka po kvalitních komínových tělesech bude vždycky. Já osobně bych si pouze přál, aby lidé v určitých chvílích rozhodování o svojí stavbě nepodlehli zavádějícím reklamám, přemýšleli dopředu a neriskovali své zdraví a svůj majetek.
Ing. Tomáš Pogány, MBA
Jednatel společnosti Schiedel ČR

Partnerská sekce