/Montáž rekuperace

Montáž rekuperace

20. 9. 2019

Jak jsme daleko:

Základová deska 100%
Vnější zdivo 100%
Vnitřní zdivo 100%
Stropní konstrukce 100%
Střecha 97%
Okna a dvěře 0%
Elektroinstalace 20%
Koupelna 10%
Kuchyně 5%
Podlahy 0%
Stavba celkem 45%
Fotografie montáže rekuperace - hlavní

Montáž rekuperace

Rekuperace je systém efektivní výměny vzduchu, kdy se teplo z odváděného vzduchu využívá k ohřevu toho, který přivádíme dovnitř. V létě se naopak vzduch proudící do budovy příjemně ochlazuje. Kromě udržování nízké hladiny CO2 je možné udržovat i vlhkost v domě a odfiltrovat prach, smog a alergeny.

Rekuperace přináší úsporu za topení, ale především vytváří zdravý domov. Rekuperace je již v současné době standardem při výstavbě rodinných domů, bytů i komerčních nemovitostí. Od 1.1. 2020 budou v České republice v souladu se zákonem vznikat pouze budovy s tzv. téměř nulovou spotřebou energie nebo domy v pasivním standardu. K současným vysokým požadavkům na energetickou úspornost tedy zanedlouho přibydou ještě náročnější standardy. Stane se tak v souladu se zákonem 406/2000 Sb. o hospodaření energií a novelizace od 1. 1. 2018 vyvolané změnou zákona č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon), ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony.

V tomto smyslu i projekt Wienerberger e4 domu odpovídá náročnosti nových pravidel. Postupuje se tak, že se nejprve dle projektu vytvoří stavební prostupy a následuje montáž adekvátní rekuperační jednotky, která je patrná z postupových fotografii. Firma Wafe, která je specialistou na výrobu rekuperačních jednotek, dokáže připravit systém přesně na míru konkrétnímu domu, což je i tento případ.

Fotografie montáře rekuperace předFotografie montáže rekuperace po

Produkty

Použité produkty v této fázi stavby:

rekuperace Wafe.

Starosti

V této fázi stavby za vás řešíme tyto starosti:

Bude můj dům zdravotně nezávadný?

Ano. Zcela. Díky přírodní pálené hlíně a výrobků z ní se do vnitřního prostředí nevylučují škodlivé látky. Díky difúzním schopnostem cihel je vlhkost vzduchu optimální, nevznikají plísně. Koncept také doporučuje využití řízeného větrání s rekuperací tepla.

Bude v mém domě zdravý a čerstvý vzduch?

Koncept e4 definuje několik druhů větrání, díky kterým bude v takto postaveném domě zdravý a čerstvý vzduch.

Technické informace

Rekuperační jednotka se bude osazovat po omítnutí stěn. Nyní byly částečně instalovány rozvody potrubí. Ležaté potrubí do podlahy bude instalováno těsně před pokládkou podlahové izolace, jelikož nyní je zapotřebí pohodlný přístup v prostorách 2.NP pro montáže oken a rozvody elektřiny.

Galerie obrázků

Veškeré informace o programu Wienerberger e4 dům jsou k dispozici na www.e4dum.cz

2019-09-24T09:18:34+00:00 20. 09. 2019|

Partnerská sekce