/Montáž designových stropních podhledů

Montáž designových stropních podhledů

18. 03. 2020

Jak jsme daleko:

Základová deska 100%
Vnější zdivo 100%
Vnitřní zdivo 100%
Stropní konstrukce 100%
Střecha 99%
Okna a dvěře 87%
Elektroinstalace 62%
Koupelna 23%
Kuchyně 17%
Podlahy 52%
Stavba celkem 90%
Fotografie po montáži designových stropních podhledů

Montáž designových stropních podhledů

Designové části stropní konstrukce v obývacím pokoji a kuchyni jsou montovány ze dvou důvodů. Prvním z nich je vytvoření prostoru pro osvětlení tak, aby vzhled interiéru domu splnil očekávání investora. Druhým důvodem je vytvoření prostoru pro umístění kabeláže a vzduchotechniky. V obou případech má montáž desek ze sádrokartonu několik společných výhod: jde o suchou výstavbu, která je velmi rychlá a efektivní. Technologie montáže sádrokartonových desek také umožňuje velkou prostorovou plasticitu. V praxi to znamená, že sádrokartonem lze vytvarovat pohledovou část stropní konstrukce tak, jak by to s použitím jiných materiálů nebylo realizovatelné. Totéž platí po technické stránce v souvislosti s vytvářením technických průchodů, ať už pro elektro instalace nebo instalace vzduchotechniky.

Pro montáž byl použit speciální typ akustického sádrokartonu, který dodá reprodukované hudbě při relaxačním odpočinku správnou barvu tónu. Problematika prostorové akustiky dotvářené pomocí SDK desek není nijak jednoduchá, ale již to není jen doménou velkých společenských či výrobních prostorů. Děrovaná sádrokartonová deska v interiéru nejen dobře vypadá, ale je i velmi dobře akusticky pohltivá. Volbou typu děrování desky se volí vhodná pohltivost na požadovaných frekvencích a tím se modelují i akustické vlastnosti prostoru.

Fotografie před montáží designových stropních podhledůFotografie po montáži designových stropních podhledů

Produkty

Použité produkty v této fázi stavby:

Sádrokartony – akustické, designové;
profily.

Technické informace

Montáž akustických a designových sádrokartonových desek. Sádrokartonem lze vytvarovat pohledovou část stropní konstrukce tak, jak by to s použitím jiných materiálů nebylo realizovatelné.

Starosti

V této fázi stavby za vás řešíme tyto starosti:

Budu mít v projektu správně zapracovány materiály (řešení detailů)?

Ano. Všechny povinné i doporučené značky stavebních materiálů mají připravené doporučené zpracování svých detailů, které jsou osvědčeny praxí. Vše zajistí certifikovaný projektant a plnění ohlídá stavební e4 dozor.

Galerie obrázků

Veškeré informace o programu Wienerberger e4 dům jsou k dispozici na www.e4dum.cz

2020-03-23T14:59:23+00:00 18. 03. 2020|

Partnerská sekce