/Konstrukce komínu

Konstrukce komínu

29. 7. 2019

Jak jsme daleko:

Základová deska 100%
Vnější zdivo 100%
Vnitřní zdivo 100%
Stropní konstrukce 100%
Střecha 90%
Okna a dvěře 0%
Elektroinstalace 0%
Koupelna 0%
Kuchyně 0%
Podlahy 0%
Stavba celkem 40%
Fotografie po | Konstrukce komínu

Konstrukce komínu

Do programu Wienerberger e4 domu je zahrnut také krb. Základem dobře fungujícího krbu je komín. Nekvalitně postavený či špatně dimenzovaný komín může mít vliv na výkon krbu, špatný odvod spalin pak na jejich průnik do místnosti, černání skla, apod. Ne bez důvodu patřila volba typu a stavba komínu k těm nejdůležitějším stavebním realizacím.

V tomto případě je konstrukce komínu řešena jednoduše. Od firmy Schiedel, jejíž komínové systémy jsou nejprodávanější v Evropě, se na stavbě zhotovuje novinka Kingfire.

Modulový komín Schiedel Kingfire Parat je komínový systém, který má do paty integrovanou krbovou vložku. Vznikla tak otopná soustava, která je po technické i vizuální stránce dokonale sladěná. Jinak řečeno, jde o spalinovou cestu i topný spotřebič v jednom.

Tato integrovaná krbová vložka do komínových dílců se montuje jednoduše, a to zasunutím do stavby střešním pláštěm seshora pomocí jeřábu. Spojení jednotlivých dílců je prováděno také velice jednoduše a rychle. Nad střešní plášť je následně nasazena část komína, která je pohledově opláštěna.

Fotografie před | Konstrukce komínuFotografie po | Konstrukce komínu

Produkty

Použité produkty v této fázi stavby:

Schiedel Kingfire Parat,
beton a
vata.

Starosti

V této fázi stavby za vás řešíme tyto starosti:

Nevychladne dům příliš rychle, když přestanu topit?

Díky vynikajícím akumulačním schopnostem cihel Porotherm, je obálka e4 domu schopna udržet tepelný komfort déle než u ostatních stavebních materiálů. Odborné studie potvrdily, že naakumulované cihly vydávají teplo mnohem déle než ostatní materiály.

Technické informace

Před realizací střechy se vložil do stavby připraveným stropním otvorem první díl, na který se následně osadil díl druhý. Otvor ve stropní konstrukci musí mít alespoň o 5 cm větší rozměry, než jsou skutečné rozměry prvního dílu komínového tělesa, který je oproti druhému větší.

Tímto vznikne kolem komínového tělesa ve stropní konstrukci větší mezera, která je třeba dilatovat tvrdými deskami z minerální vaty a následně stropní konstrukci dobetonovat. Instalovaný komín je z různého počtu dílů, dle jeho celkové výšky. Tento byl ze dvou.

Galerie obrázků

Veškeré informace o programu Wienerberger e4 dům jsou k dispozici na www.e4dum.cz

2019-07-29T16:44:50+00:00 29. 07. 2019|

Partnerská sekce