/Izolace soklu

Izolace soklu

10. 6. 2019

Jak jsme daleko:

Základová deska 100%
Vnější zdivo 80%
Vnitřní zdivo 60%
Stropní konstrukce 100%
Střecha 0%
Okna a dvěře 0%
Elektroinstalace 0%
Koupelna 0%
Kuchyně 0%
Podlahy 0%
Stavba celkem 29%
Fotografie izolace soklu z dálky - hrubá stavba vzorového e4 domu | Stavba vzorového e4 domu | We4D

Izolace soklu

Izolace soklu se provádí nalepením desek speciálního soklového polystyrenu, které se vyznačují nízkou nasákavostí a vysokou pevnost v tlaku. Jejich povrchová struktura je uzpůsobena pro dobrou přilnavost následné stěrky se síťovinou.

V této fázi detailu se musí dbát na zalepení voštin (tedy svislého děrování) v cihelné tvarovce zespodu, kvůli možnému zápornému proudění vzduchu ve zdivu. Zejména při chybném provedení vnitřních zásuvek, může ze zdiva profukovat. Dále je pak velmi důležité dbát na dokonalé umístění izolací vedle sebe a shora, čímž se zamezí vzniku tepelných mostů.

Fotografie před dokončení izolace soklu | Stavba vzorového e4 domu | We4DFotografie po dokončení - izolace soklu | Stavba vzorového e4 domu | We4D

Produkty

Použité produkty v této fázi stavby

Soklový polystyren,
stěrka,
vyztužená síťovina a
kotvy.

Starosti

V této fázi stavby za vás řešíme tyto starosti

Nebudu mít vlhké stěny?

Soklové cihly jsou ošetřeny zdravotně/ hygienicky nezávadným hydrofobizačním přípravkem, který zamezuje nasáknutí cihel vodou v první vrstvě.
Cihla má navíc přirozenou schopnost vysychat. Navíc doporučené řešení se šikmou střechou a pálenou krytinou je pro odtok vody bezpečným řešením. Tím odpadávají vícenáklady na odstraňování vlhkosti ze zdiva.

Budu mít v projektu správně zapracovány materiály (řešení detailů)?

Všechny povinné i doporučené značky stavebních materiálů mají připravené doporučené zpracování svých detailů, které jsou osvědčeny praxí. Vše zajistí certifikovaný projektant a plnění ohlídá stavební e4 dozor. I v této fázi je velmi důležité dohlížet na popsané detaily a technologie zpracování, jelikož tepelné mosty jsou nejenom příčinou zvýšených ztrát energie, ale také časem mohou také ohrozit kvalitu výsledného zdiva a urychlit jeho lokální degradaci. Vzniklé poruchy se pak pod vrstvou malty navíc špatně hledají.

Technické informace

Soklový polystyren,
stěrka,
síťovina,
následně kotvy.

Galerie obrázků

Veškeré informace o programu Wienerberger e4 dům jsou k dispozici na www.e4dum.cz

2019-06-21T13:30:57+00:00 10. 06. 2019|

Partnerská sekce