/Instalace rozvodů (zdravotechniky)

Instalace rozvodů (zdravotechniky)

21. 8. 2019

Jak jsme daleko:

Základová deska 100%
Vnější zdivo 100%
Vnitřní zdivo 100%
Stropní konstrukce 100%
Střecha 95%
Okna a dvěře 0%
Elektroinstalace 0%
Koupelna 5%
Kuchyně 5%
Podlahy 0%
Stavba celkem 42%
Fotografie instalace rozvodů (zdravotechniky) vzorového e4 domu

Instalace rozvodů (zdravotechniky)

Tento týden jsme instalovali rozvody (zdravotechniku), tzn. rozvody odpadů, vestavěné toalety, přívodů teplé a studené vody. Projektant už při plánování projektu musí detailně řešit uvedené rozvody tak, aby objekt splňoval konstrukční, provozní, hygienická a bezpečnostní kritéria. Rozvody jsou totiž nejcitlivějším a nejzranitelnějším místem obydlí. Proto se s instalacemi těchto rozvodů pojí mnoho přísně stanovených norem a stavebních pravidel.

Vnitřní vodovodní potrubí je stavebně vedeno místy chráněnými před mrazem, rozváděná studená voda zas nesmí přijímat tepelné zisky a u teplé vody by naopak nemělo docházet k tepelným ztrátám.

K vnitřním instalacím se nejčastěji používají plastové materiály – systém PP-R pro rozvod pitné, užitkové a teplé vody, dále systém vícevrstvých trubek v kombinaci s kovovými tvarovkami pro rozvod topné vody, radiátorová připojení a podlahové topení.

Pro odvod vnitřních odpadních vod se používá běžný odpadní systém PP HT nebo odhlučněný odpadní systém (tichý odpadní systém) – ten se stává nový standardem a začíná nahrazovat systém PP HT. Proto je i tento systém použit při výstavbě domu e4.

Vodorovná vzdálenost mezi odpadním potrubím a zařizovacím předmětem nemá být větší než 3 m, pokud jde o WC, pak se vzdálenost zkracuje na 1,5 m.

Pro instalace na stavbě byly použity materiály firmy Pipelife nabízející široký sortiment a špičkové instalační systémy.

Fotografie před - konstrukce schodiště ze vzorového e4 domu (we4d) | Wienerberger e4 důmFotografie instalace rozvodů (zdravotechniky) vzorového e4 domu

Produkty

Použité produkty v této fázi stavby:

tichý odpadní systém Pipelife Master 3 Plus,
systém pro rozvod pitné a teplé vody Pipelife PP-R Instaplast.

Starosti

V této fázi stavby za vás řešíme tyto starosti:

Nevylučují materiály v mém domě škodlivé látky?

Obzvláště legitimní je tato otázka v souvislosti s průtoky teplé a studené vody, která slouží k osobní hygieně, pití a vaření. V tomto smyslu jsou použité technologie a výrobky firmy Pipelife ve špičkové kvalitě a stejně jako všechny ostatní stavební materiály z portfolia projektu e4 Wienerberger domu jsou vybírány dle nejpřísnějších kritérii a jsou ověřené praxí.

Technické informace

Galerie obrázků

Veškeré informace o programu Wienerberger e4 dům jsou k dispozici na www.e4dum.cz

2019-09-19T11:29:43+00:00 20. 08. 2019|

Partnerská sekce