První e4 dům v České republice
Zaregistrujte si
POUKAZ NA DŮM
Co je e4 2018-05-31T08:49:59+00:00

e4 CIHLOVÝ DŮM. BYDLENÍ BUDOUCNOSTI

e4 je konceptem moderního a do budoucna orientovaného bydlení založeného na  využití keramických stavebních materiálů – cihelného systému Porotherm, pálené střešní krytiny Tondach či lícového zdiva Terca.

e4 je víc než jen návodem ke stavbě, představuje komplexní řešení výstavby rodinných domů. Je odpovědí společnosti Wienerberger na individuální potřeby každého investora, jeho životní styl a zároveň na stále se zvyšující požadavky na energetickou náročnost budov a rychlost výstavby.  Spojuje moderní trendy a technologie s tradičními a léty prověřenými materiály. Základem tohoto konceptu výstavby rodinných domů je využití synergie při spojení cihel, pálené střešní krytiny a  moderních technologií.

Idea konceptu e4 je reprezentována čtyřmi „e“, tedy čtyřmi hlavními charakteristikami a současně jedinečnými výhodami bydlení v domech s keramickou obálkou.

Čtyři pilíře pro jedinečný domov podle e4

Dům postavený dle konceptu e4 je energeticky efektivní. Použitím ucelených systému Porotherm a Tondach je docíleno snížení nákladů na energie a emise CO2. Tradiční keramická konstrukce efektivně využívá akumulaci tepla pro udržení tepla v zimě nebo chladu v létě. Samozřejmostí je splnění náročných nároků pasivních domů nebo domů s téměř nulovou spotřebou energie.

Žárovka e4 - energie

Investice do domu e4 přináší hodnotu za peníze. Poměr pořizovací ceny a užitné hodnoty je pro investora velmi výhodný a dosažitelný.  Dům e4 má vysokou životnost, minimální náklady na údržbu a provoz a jeho tržní cena v čase neklesá, ale roste.

€ e4 - ekologie

Dům postavený dle konceptu e4 je estetický a zdravý. Keramické materiály jsou zdraví neškodné výrobky, neemitují žádné organické těkavé látky ani formaldehydy.

Dům postavený z cihlového zdicího systému Porotherm a pálené střešní tašky Tondach má zdravé vnitřní klima, je pohodlný, bezpečný a krásný.

Srdce e4 - ekologie

Dům postavený dle konceptu e4 je ekologický. Keramické stavební materiály jsou ryze přírodní, získávané šetrným způsobem v daném regionu. Návrhové kritéria konceptu e4 kladou důraz na snižování spotřeby vody, energií a emisí CO2. To z e4 dělá trvale udržitelný koncept.

Rostlina e4 - ekologie

PRVNÍ e4 DŮM – MODERNÍ A KOMFORTNÍ BYDLENÍ Z CIHEL

Chystáte se stavět svůj rodinný dům? Stavba nového domova je jedním z nejvýznamnějších milníků v životě většiny z nás. Navíc se jedná o významnou investici.

Inspirujte se a sledujte stavbu prvního e4 domu v České republice od společnosti Wienerberger.

Projekt prvního e4domu pochází z dílny Ing. arch. Bohumila Brůži. Jako vítězný projekt jej ocenila odborná porota v rámci architektonické soutěže „e4 cihlový dům budoucnosti“, kterou pod záštitou České komory architektů uspořádala v roce 2017 společnost Wienerberger.
První e4 dům je navržen tak, aby jasně ukázal výhody bydlení v domech postavených z pálených cihel a pálených střešní tašek. Plně odpovídá nárokům na komfortní a moderní bydlení s benefity, které přináší tradiční a ověřený materiál a nové technologie.

První e4 dům má originální architektonické řešení, které odpovídá přísným parametrům a požadavkům na výstavbu rodinných domů po roce 2020. Dům splňuje charakter domu s téměř nulovou energetickou spotřebou.

Autorem vítězného projektu je Ing. arch. Bohumil Brůža a tento projekt bude realizován jako vzorový dům konceptu e4.

Více informací

Číselné údaje

  • Zastavěná plocha – 243,5 m2

  • Užitná plocha přízemí – 177,2 m2

  • Užitná plocha podkroví – 79,7 m2

  • Obestavěný prostor – 1230 m3

logo e4 144x144

SLEDUJTE ON-LINE STAVBU PRVNÍHO e4 CIHLOVÉHO DOMU

Stavba vzorového domu e4, který vzešel vítězně z architektonické soutěže „e4 cihlový dům budoucnosti“ začne v roce 2018. Dům postavíme ve spolupráci s prověřenou stavební firmou. Předpokládáme, že doba kompletní výstavby nepřekročí 12 měsíců.

Starší články...

Aktuálně: Výběr rodiny/investora pro vzorový dům e4 finišuje

Rodina Korousů e4

Podívejte se jak bude vypadat první e4 dům v České republice.

Více zde

ZÁRUKOU KVALITY JSOU TI NEJLEPŠÍ VE SVÉM OBORU

Kvalitní materiály a prověřené postupy jsou jedním z hlavních požadavků pro komfortní bydlení. Zárukou jsou ti nejlepší ve svém oboru.

KONTAKTUJTE e4 SPECIALISTY JEŠTĚ DNES

Zaujal vás e4 koncept? Máte zájem stavět dle e4 pravidel? Potřebujete spolehlivou a prověřenou stavební firmu?
Potřebujete ZDARMA poradit a nevíte na koho se obrátit?

Pak neváhejte a kontaktujte nás.

KONTAKTUJTE e4 SPECIALISTY JEŠTĚ DNES

Zaujal vás e4 koncept? Máte zájem stavět dle e4 pravidel? Hledáte spolehlivou a prověřenou stavební firmu ve vašem okolí?
Potřebujete ZDARMA poradit a nevíte na koho se obrátit?

Pak neváhejte a kontaktujte nás.

Sledujte e4 na sociálních sítích

Získáte zajímavé informace ze stavebnictví i mnoho různých inspirací

Wienerberger s.r.o.

Plachého 388/28,
370 01 České Budějovice

Phone:
Email: e4@wienerberger.com
Web: www.wienerberger.cz

Bezplatná konzultace

Poslat žádost

Partnerská sekce

Přihlásit se