/44 starostí
44 starostí 2020-04-02T14:18:03+00:00

S e4 domem máte o 44 starostí méně

Je mnoho starostí, které vás jako investora nového rodinného domu mohou potkat. Ať už plánujete stavět svépomocí či se stavební firmou, využijte konceptu e4 a zbavte se tím těchto zbytečných starostí.
Sjednejte si konzultaci

e4 JE I VAŠE ŘEŠENÍ PRO BYDLENÍ

Naši odborníci vám se stavbou rodinného domu rádi poradí.
Sjednejte si konzultaci

Starosti jsou rozděleny do jednotlivých kategorií dle konceptu konceptu e4.

Koncept řešení cihelného domu e4  je oceněn prestižní cenou GRAND PRIX.
e4 doporučují nejen profesionálové, ale i jejich děti. 

Cihla je moderním a pokrokovým materiálem, který je ověřený historií. Z keramických materiálů se dá postavit budova v jakémkoli tvaru. Koncept e4 domu doporučuje spolupráci s architektem na studii. Starost za vás řešíme v článku „Gajgry a svody„.

Keramika poskytuje možnost postavit jakýkoliv tvar budovy, nejsme limitováni geometrickými tvary. e4 podporuje individuální řešení, není to typový dům.

Ano, architektura i materiály již nyní splňují požadavky bydlení v budoucnosti. Keramika, její vlastnosti a napojení na technologie odpovídá budoucím potřebám. Starost za vás řešíme v článcích „Vnitřní obklady v koupelnách“ a „Obklad fasády„.

Masivní cihelná konstrukce ochrání celou rodinu. Veškeré navrhované materiály jsou nehořlavé, tudíž slouží i jako ochrana před vnějšími vlivy.

Pálená střešní krytina nevybledne, je stálobarevná a má velmi dlouhou životnost.

Ano, skládaná střešní krytina, v tomto případě navíc pálená, je schopna odolat nepříznivým povětrnostním vlivům. Starost za vás řešíme zde.

Kromě tepelně izolačních vlastností byly vybrány také výrobky, které výrazně tlumí hluk přicházející z vnějšího prostředí domu. Aby byla hluková ochrana kompletní, jsou do konceptu zařazena i okna s prvky akustiky. Starost za Vás řešíme v článku „Vyzdívání vnitřních cihel a ukládání překladu„, „Vkládání izolace mezi krokve„, „Instalace oken“ a „Stropní konstrukce vikýřů„.

Koncept je postaven na doporučeném sortimentu, který zahrnuje i AKU cihly pro „klidný domov“. Tyto cihly jsou již navíc připravené pro technologii rychlého zdění. Tuto starost za vás řešíme zde a zde.

Koncept e4 zahrnuje kontrolní orgány (certifikovaný projektant, cetifikovaný technický dozor), díky kterým bude stavba hladce postupovat a bude dokončena dle požadavků legislativy.

Díky přírodní pálené hlíně a výrobků z ní se do vnitřního prostředí nevylučují škodlivé látky. Díky difúzním schopnostem cihel je vlhkost vzduchu optimální, nevznikají plísně. Koncept také doporučuje využití řízeného větrání s rekuperací tepla. Tuto starost za vás řešíme zde.

Cihla a pálená taška, ze kterých je obálka domu složena, splňují jedny z nejvyšších parametrů požární odolnosti. I při procesu výroby se vlastní taška vypaluje. U cihly PTH T Profi, která je doporučena pro obvodové zdivo, je použita minerální vata, která je také nehořlavá.

Koncept doporučuje konzultace návrhu domu s architektem, který zajistí nejen architektonické ztvárnění, ale zohlední také prosvětlení domu. Certifikovaný projektant je také připravený pomoci. Tuto starost za vás řešíme v článku „Příprava a montáž venkovního osvětlení„.

Všechny materiály na obvodové zdivo jsou vybírány jako difuzní, tudíž riziko vzniku plísní nevzniká. Laicky řečeno stěna přirozeně „dýchá“. Starost za vás řešíme v článcích Izolace ploché střechy a Obklad fasády.

Ano, bez problému.  Ekologie, energetika, i ekonomika – v konceptu se počítá s nejmodernějšími postupy v těchto oblastech. Dům je předpřipraven na moderní technologie budoucnosti, parametry vyhovují již dnes kritériím, které budou platné v budoucnu, zohledňuje i velmi přísná pravidla na spotřebu vody. Tuto starost za vás řešíme zde.

Všechny povinné i doporučené značky stavebních materiálů mají připravené doporučené zpracování svých detailů, které jsou osvědčeny praxí. Vše zajistí certifikovaný projektant a plnění ohlídá stavební e4 dozor. Starost za Vás řešíme v článcích Výplně spar ve zdivu, Izolace sokluVyzdívky šťítuKotvící technikaInstalace okenPříprava před omítánímMontáž sádrokartonu a Montáž designových stropních podhledů.

Tím, že koncept nezahrnuje kontaktní zateplovací systém – používáme tzv. jednovrstvé zdivo, je životnost fasády domu několikanásobná. Navíc při použití doporučených lícových pásků Terca je fasáda bezúdržbová, s velmi dlouhou životností cihlových materiálů a stálobarevná. Starost za vás řešíme v článcích Vyplně spár ve zdivuPříprava podkladu před omítánímVenkovní omítky a Fasáda.

Cihla má přirozenou schopnost vysychat. Navíc doporučené řešení se šikmou střechou a pálenou krytinou je pro odtok vody bezpečným řešením. Tím odpadávají vícenáklady na odstraňování vlhkosti ze zdiva. Tuto starost za vás řešíme zde a zde.

Ano, lze využít certifikovaných projektantů e4. Starost za vás řešíme zde.

Ano, mám jistotu konceptu, který splňuje legislativní požadavky a zahrnuje spolupráci s certifikovaným projektantem.

Ano, počítáme i se zapojením certifikovaného stavebního dozoru.

Ano, jsou připraveny proškolené a vyzkoušené stavební firmy jako partneři konceptu We4D. Najdete je na http://e4dum.cz/co-je-e4/partneri-e4/. Vaši starost řešíme za Vás u vzorového domu e4 zde.

Ano, ve společenství We4D uzavírají partneři smlouvu s pevnou cenou a dobou vymezenou pro výstavbu.

Ano, We4D partneři uzavírají smlouvu s pevnou cenou a dobou vymezenou pro výstavbu.

Ano, kompletní střešní systém včetně doplňkových hydroizolačních vrstev. Starost za vás řešíme zde.

Zvolené materiály, jakými jsou např. těžký strop Porotherm, a využívané technologie umožňují přistavení další obytné či skladovací plochy.

Ano, cihelné zdivo má při oceňování nemovitostí větší hodnotu, a to díky nižšímu koeficientu při výpočtu opotřebení, cihly a pálená krytina mají velmi dlouhou živostnost.

Cihelné materiály jsou téměř bezúdržbové. Povrchová úprava střešní krytiny není v případě pálené žádná. Kompletní systém e4 domů odstraňuje vícenáklady vznikající řešením nepředvídatelných detailů. I u ostatních doporučených partnerských značek materiálů a technologií se jedná o lídry ve svém oboru.

Ano, splňuje současnou legislativu. Je předpřipraven na platnou legislativu roku 2020. Tuto starost za vás řešíme zde a zde.

Dům e4 splňuje nejen technické, ale i ekologické a legislativní parametry, které jsou požadovány pro výstavbu i provoz.

Materiály jsou vybrány na základě přísných kritérií, po konzultaci s odborníky ve stavebnictví. Koncept zahrnuje použití kvalitních keramických materiálů – pálených tašek Tondach a cihelného systému Porotherm. Tondach a Porotherm jsou povinné, ostatní koncept doporučuje. Tuto starost za vás řešíme v článcích „Vyzdívky štítů“ a „Instalace podlahové krytiny„.

Ano, jsou vybrány takové materiály, které mají nejvyšší tepelněizolační vlastnosti. Tuto starost za vás řešíme také v tomto článku „Montáž garážových vrat„. Doporučený sortiment pro obvodové zdivo je:

  • Porotherm 44 T Profi, Profi Dryfix
  • Porotherm 38 T Profi, Profi Dryfix
  • Porotherm 44 EKO+ Profi, Profi Dryfix

Ano, přírodní materiál, jakým je pálená hlína, vyniká svými jedinečnými tepelně izolačními vlastnostmi. V zimě uvnitř udržuje teplo a v létě naopak chrání před horkem. Starost za vás řešíme v článku „Vkládání izolace mezi krokve„, „Vnitřní omítky“ a „Omítání stropů„.

Podkroví bude udrženo teplotně stabilní pomocí těžkého stropu. Strop svojí velkou hmotností udržuje fázový posun teplot – přes den chladí a v noci hřeje. Srovnává tedy teplotu. Pokud jsou ve střeše použita střešní okna, doporučuje se použití střešních rolet. Tuto starost za vás řešíme v článcích „Nadkrokevní izolace“, „Instalace schránek pro venkovní žaluzie„, „Montáž střešních oken“ a „Montáž rastrů pro sádrokartony„.

Domy e4 splňují přísná kritéria kategorie domu s téměř nulovou spotřebou energie (nZEB). Tuto starost za vás řešíme „Nadkrokevní izolace“ a „Montáž střešních oken„.

Koncept je navržen jako nZEB, domy s téměř nulovou spotřebou energie, tomu vyhovují navržené cihly pro obvodové zdivo, které poskytují vysoký tepelný komfort a velmi dobře akumulují teplo. Tuto starost za vás řešíme  v článku Nadkrokevní izolace a v článku „Vylévání podlah„.

Zdivo, stínící technika a vnitřní akumulační stěny z materiálů, které jsou pro koncept e4 vybrány, zajistí příjemné vnitřní klima i v letních měsících. Tuto starost za vás řešíme v článcích „Nadkrokevní izolace„, „Vyzdívání příček„, „Omítání stropů“ a „Stropní konstrukce vikýřů„.

Koncept je postaven tak, aby splnil legislativní podmínky, které ukládá Podle směrnice EU o energetické náročnosti budov. Tuto starost za vás řešíme zde.

Díky vynikajícím akumulačním schopnostem cihel Porotherm, je obálka e4 domu schopna udržet tepelný komfort déle než u ostatních stavebních materiálů. Odborné studie potvrdily, že naakumulované cihly vydávají teplo mnohem déle než ostatní materiály. Viz studie vypracovaná v Centru stavebního inženýrství, a. s. Praha, v odd. stavební tepelné techniky, červen 2016, https://wienerberger.cz/prednasky-wienerberger-forum-2018. Tuto starost za vás řešíme v článku „Konstrukce komínu“ a v článku „Vylévání podlah„.

Pravidla konceptu e4 domů zohledňují pravidla nakládání s vodou a odpady, cihla a pálená taška jsou z přírodních materiálů, které jsou také recyklovatelné.

S ohledem na budoucí vývoj vodních zdrojů je konceptem e4 navrženo použití retence a akumulace dešťové vody.

Ano, dům se svými parametry, stavebními prvky a technologiemi, je koncipován pro bydlení v klimatických podmínkách České republiky. Starost za vás řešíme v článku „Vnitřní omítky„.

Keramické přírodní materiály – cihla a pálená taška – nevylučují škodlivé materiály. I speciální soklové cihly, které jsou ošetřeny hydrofobizací, jsou hygienicky nezávadné. Výplně cihel Porotherm T profi pro obvodové zdivo jsou tvořeny zdravotně nezávadnou minerální vatou. Starost za vás řešíme u vzorového e4 domu zdezde a zde.

Koncept e4 definuje několik druhů větrání, díky kterým bude v takto postaveném domě zdravý a čerstvý vzduch. Tuto starost za vás řešíme zde.

Estetika

e4 dům z osvědčených a esteticky nadčasových materilů Porotherm a Tondach má vždy osobitý design a poskytuje zdravé vnitřní klima.

Energie

Úsporný e4 dům z osvědčených materiálů Porotherm a Tondach, minimalizueje spotřebu energie a udržuje tepelný komfort v zimě i v létě.

Ekonomika

e4dum z cihel Porotherm a střešních tašek Tondach, má vysokou životnost a přináší tak životní zhodnocení do budoucna.

Ekologie

e4 dům je postaven z keramických systémů Porotherm a Tondach, které se vyrábějí v České republice z šetrně získávaných přírodních materiálů.

Ano, bez problému.  Ekologie, energetika, i ekonomika – v konceptu se počítá s nejmodernějšími postupy v těchto oblastech. Dům je předpřipraven na moderní technologie budoucnosti, parametry vyhovují již dnes kritériím, které budou platné v budoucnu, zohledňuje i velmi přísná pravidla na spotřebu vody. Tuto starost za vás řešíme zde.

Všechny povinné i doporučené značky stavebních materiálů mají připravené doporučené zpracování svých detailů, které jsou osvědčeny praxí. Vše zajistí certifikovaný projektant a plnění ohlídá stavební e4 dozor. Starost za Vás řešíme v článcích Výplně spar ve zdivu, Izolace sokluVyzdívky šťítuKotvící technikaInstalace okenPříprava před omítánímMontáž sádrokartonu a Montáž designových stropních podhledů.

Tím, že koncept nezahrnuje kontaktní zateplovací systém – používáme tzv. jednovrstvé zdivo, je životnost fasády domu několikanásobná. Navíc při použití doporučených lícových pásků Terca je fasáda bezúdržbová, s velmi dlouhou životností cihlových materiálů a stálobarevná. Starost za vás řešíme v článcích Vyplně spár ve zdivuPříprava podkladu před omítánímVenkovní omítky a Fasáda.

Cihla má přirozenou schopnost vysychat. Navíc doporučené řešení se šikmou střechou a pálenou krytinou je pro odtok vody bezpečným řešením. Tím odpadávají vícenáklady na odstraňování vlhkosti ze zdiva. Tuto starost za vás řešíme zde a zde.

Ano, lze využít certifikovaných projektantů e4. Starost za vás řešíme zde.

Ano, mám jistotu konceptu, který splňuje legislativní požadavky a zahrnuje spolupráci s certifikovaným projektantem.

Ano, počítáme i se zapojením certifikovaného stavebního dozoru.

Ano, jsou připraveny proškolené a vyzkoušené stavební firmy jako partneři konceptu We4D. Najdete je na http://e4dum.cz/co-je-e4/partneri-e4/.
Tato starost je řešena u vzorového domu e4 zde.

Ano, ve společenství We4D uzavírají partneři smlouvu s pevnou cenou a dobou vymezenou pro výstavbu.

Ano, We4D partneři uzavírají smlouvu s pevnou cenou a dobou vymezenou pro výstavbu.

Ano, kompletní střešní systém včetně doplňkových hydroizolačních vrstev. Starost za vás řešíme zde.

Zvolené materiály, jakými jsou např. těžký strop Porotherm, a využívané technologie umožňují přistavení další obytné či skladovací plochy.

Ano, cihelné zdivo má při oceňování nemovitostí větší hodnotu, a to díky nižšímu koeficientu při výpočtu opotřebení, cihly a pálená krytina mají velmi dlouhou živostnost.

Cihelné materiály jsou téměř bezúdržbové. Povrchová úprava střešní krytiny není v případě pálené žádná. Kompletní systém e4 domů odstraňuje vícenáklady vznikající řešením nepředvídatelných detailů. I u ostatních doporučených partnerských značek materiálů a technologií se jedná o lídry ve svém oboru.

Cihla je moderním a pokrokovým materiálem, který je ověřený historií. Z keramických materiálů se dá postavit budova v jakémkoli tvaru. Koncept e4 domu doporučuje spolupráci s architektem na studii. Starost za vás řešíme zde.

Keramika poskytuje možnost postavit jakýkoliv tvar budovy, nejsme limitováni geometrickými tvary. e4 podporuje individuální řešení, není to typový dům.

Ano, architektura i materiály již nyní splňují požadavky bydlení v budoucnosti. Keramika, její vlastnosti a napojení na technologie odpovídá budoucím potřebám. Starost za vás řešíme v článcích „Vnitřní obklady v koupelnách“ a „Obklad fasády„.

Masivní cihelná konstrukce ochrání celou rodinu. Veškeré navrhované materiály jsou nehořlavé, tudíž slouží i jako ochrana před vnějšími vlivy.

Pálená střešní krytina nevybledne, je stálobarevná a má velmi dlouhou životnost.

Ano, skládaná střešní krytina, v tomto případě navíc pálená, je schopna odolat nepříznivým povětrnostním vlivům. Starost za vás řešíme zde.

Kromě tepelně izolačních vlastností byly vybrány také výrobky, které výrazně tlumí hluk přicházející z vnějšího prostředí domu. Aby byla hluková ochrana kompletní, jsou do konceptu zařazena i okna s prvky akustiky. Starost za Vás řešíme v článku „Vyzdívání vnitřních cihel a ukládání překladu„, „Vkládání izolace mezi krokve„, „Instalace oken“ a „Stropní konstrukce vikýřů„.

Koncept je postaven na doporučeném sortimentu, který zahrnuje i AKU cihly pro „klidný domov“. Tyto cihly jsou již navíc připravené pro technologii rychlého zdění. Tuto starost za vás řešíme zde a zde.

Koncept e4 zahrnuje kontrolní orgány (certifikovaný projektant, cetifikovaný technický dozor), díky kterým bude stavba hladce postupovat a bude dokončena dle požadavků legislativy.

Díky přírodní pálené hlíně a výrobků z ní se do vnitřního prostředí nevylučují škodlivé látky. Díky difúzním schopnostem cihel je vlhkost vzduchu optimální, nevznikají plísně. Koncept také doporučuje využití řízeného větrání s rekuperací tepla. Tuto starost za vás řešíme zde.

Cihla a pálená taška, ze kterých je obálka domu složena, splňují jedny z nejvyšších parametrů požární odolnosti. I při procesu výroby se vlastní taška vypaluje. U cihly PTH T Profi, která je doporučena pro obvodové zdivo, je použita minerální vata, která je také nehořlavá.

Koncept doporučuje konzultace návrhu domu s architektem, který zajistí nejen architektonické ztvárnění, ale zohlední také prosvětlení domu. Certifikovaný projektant je také připravený pomoci. Tuto starost za vás řešíme v článku „Příprava a montáž venkovního osvětlení„.

Všechny materiály na obvodové zdivo jsou vybírány jako difuzní, tudíž riziko vzniku plísní nevzniká. Laicky řečeno stěna přirozeně „dýchá“. Starost za vás řešíme v článcích Izolace ploché střechy a Obklad fasády.

Ano, splňuje současnou legislativu. Je předpřipraven na platnou legislativu roku 2020. Tuto starost za vás řešíme zde a zde.

Dům e4 splňuje nejen technické, ale i ekologické a legislativní parametry, které jsou požadovány pro výstavbu i provoz.

Materiály jsou vybrány na základě přísných kritérií, po konzultaci s odborníky ve stavebnictví. Koncept zahrnuje použití kvalitních keramických materiálů – pálených tašek Tondach a cihelného systému Porotherm. Tondach a Porotherm jsou povinné, ostatní koncept doporučuje. Tuto starost za vás řešíme v článcích „Vyzdívky štítů“ a „Instalace podlahové krytiny„.

Ano, jsou vybrány takové materiály, které mají nejvyšší tepelněizolační vlastnosti. Tuto starost za vás řešíme také v tomto článku „Montáž garážových vrat„. Doporučený sortiment pro obvodové zdivo je:

  • Porotherm 44 T Profi, Profi Dryfix
  • Porotherm 38 T Profi, Profi Dryfix
  • Porotherm 44 EKO+ Profi, Profi Dryfix

Ano, přírodní materiál, jakým je pálená hlína, vyniká svými jedinečnými tepelně izolačními vlastnostmi. V zimě uvnitř udržuje teplo a v létě naopak chrání před horkem. Starost za vás řešíme v článku „Vkládání izolace mezi krokve„, „Vnitřní omítky“ a „Omítání stropů„.

Podkroví bude udrženo teplotně stabilní pomocí těžkého stropu. Strop svojí velkou hmotností udržuje fázový posun teplot – přes den chladí a v noci hřeje. Srovnává tedy teplotu. Pokud jsou ve střeše použita střešní okna, doporučuje se použití střešních rolet. Tuto starost za vás řešíme v článcích „Nadkrokevní izolace“, „Instalace schránek pro venkovní žaluzie„, „Montáž střešních oken“ a „Montáž rastrů pro sádrokartony„.

Domy e4 splňují přísná kritéria kategorie domu s téměř nulovou spotřebou energie (nZEB). Tuto starost za vás řešíme zde. Tuto starost za vás řešíme „Nadkrokevní izolace“ a „Montáž střešních oken„.

Koncept je navržen jako nZEB, domy s téměř nulovou spotřebou energie, tomu vyhovují navržené cihly pro obvodové zdivo, které poskytují vysoký tepelný komfort a velmi dobře akumulují teplo. Tuto starost za vás řešíme  v článku Nadkrokevní izolace a v článku Vylévání podlah .

Zdivo, stínící technika a vnitřní akumulační stěny z materiálů, které jsou pro koncept e4 vybrány, zajistí příjemné vnitřní klima i v letních měsících. Tuto starost za vás řešíme v článcích „Nadkrokevní izolace„, „Vyzdívání příček„, „Omítání stropů“ a „Stropní konstrukce vikýřů„.

Koncept je postaven tak, aby splnil legislativní podmínky, které ukládá Podle směrnice EU o energetické náročnosti budov. Tuto starost za vás řešíme zde.

Díky vynikajícím akumulačním schopnostem cihel Porotherm, je obálka e4 domu schopna udržet tepelný komfort déle než u ostatních stavebních materiálů. Odborné studie potvrdily, že naakumulované cihly vydávají teplo mnohem déle než ostatní materiály. Viz studie vypracovaná v Centru stavebního inženýrství, a. s. Praha, v odd. stavební tepelné techniky, červen 2016, https://wienerberger.cz/prednasky-wienerberger-forum-2018. Tuto starost za vás řešíme v článku Konstrukce komínu a v článku Vylévání podlah.

Pravidla konceptu e4 domů zohledňují pravidla nakládání s vodou a odpady, cihla a pálená taška jsou z přírodních materiálů, které jsou také recyklovatelné.

Koncept e4 definuje několik druhů větrání, díky kterým bude v takto postaveném domě zdravý a čerstvý vzduch. Tuto starost za vás řešíme zde.

Keramické přírodní materiály – cihla a pálená taška – nevylučují škodlivé materiály. I speciální soklové cihly, které jsou ošetřeny hydrofobizací, jsou hygienicky nezávadné. Výplně cihel Porotherm T Profi pro obvodové zdivo jsou tvořeny zdravotně nezávadnou minerální vatou. Starost za vás řešíme u vzorového e4 domu zdezde a zde.

S ohledem na budoucí vývoj vodních zdrojů je konceptem e4 navrženo použití retence a akumulace dešťové vody. Tuto starost řešíme za Vás zde.

Ano, dům se svými parametry, stavebními prvky a technologiemi, je koncipován pro bydlení v klimatických podmínkách České republiky. Starost za vás řešíme v článku „Vnitřní omítky„.

Loading...

Partneři e4 domu

Partnerská sekce